Atölyeler

SAYFAYI
YAZDIR

AKIL OYUNLARI ATÖLYESİ

Öğrencilerimizin zekâ gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde dizayn edilen atölyemizde stratejik düşünme becerileri, üretkenlik, grup ve bireysel oyunlar ile öğrencilerimizin farklı yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik satranç, mangala gibi akıl oyunları ile zenginleşecek oyun donanımına sahip özel alanlarımızdır.

YABANCI DİLLER ATÖLYESİ

Manyetik Tahta ile puflar üzerinde kendilerini rahat ve güvende hissedecekleri bir ortam yaratarak yaparak yaşayarak öğrenme modelimizin ışığında ‘konuşturan bir dil’ eğitim hedeflerimizi bu atölyemizde gerçekleştiriyoruz. Amacımız öğrencimizin aktif rol oynadığı bu sınıfta İngilizce ve Almancayı öğrenirken yanlış telaffuz etmekten kokmayan, özgüven içerisinde pratik ve çağrışım teknikleri ile aynı zamanda eğlenerek hem görsel hem işitsel kanallarına ulaşmaktır.

MÜZİK ATÖLYESİ

Müziği sevdirmek, enstrümanlara karşı ilgi uyandırmak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak adına özel tasarlanmış merak uyandırıcı ve yeteneklerini geliştirmek için atölyemiz ile ritim duygusu kazanmış bireyler yetiştiriyoruz. Kendi şarkılarımızı yazalım, Ritim, orff, kültürel müzik dinletileri, dünya müziklerini keşif öğrenecek olduğumuz enstrüman dışında müzik kültürümüzün oluşmasını sağlayacaktır.

GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ

“Bilgikentli öğrenci sanatsever olmalı” amacı ile oluşturulan atölyemizde öğrencilerimizin hayal güçlerini canlandırmak, el becerilerini geliştirmek, tasarlamanın zevkini yaşatmak için sanat adına yapılan tüm çalışmalar bu alanımızda yapılmaktadır Teknik olarak pastel boya, sulu boya, tuval çalışmaları, kare kalem, kolaj çalışmaları, çamura şekil verme, ebru çalışmaları, batik, polyester boyama gibi öğrencilerimizin yapacakları çalışmalar ile keyifli bir yıl geçirecekleri çalışma alanımızdır.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSLİĞİ

Bilgisayar destekli eğitim uyguladığımız okulumuzda tam donanımlı dersliğimiz ile öğrencilerimiz öğrenme sürecine aktif katılırlar. Bilgikent Okulları’nı diğer okullardan farklı kılan öğrenciyi çağın teknoloji gereksinimine hazırlayan bir derslik olacaktır.

TEKNOLOJİ VE TASARIM ATÖLYESİ

Bireysel ve grup çalışmalarını içeren tüm düzen, kurgu ve yapım kuşaklarında yer alan etkinliklere uyarlanabilecek esneklikte taşınabilir mobilyalarla dizayn edilmiş atölyemizde, kendisinin ve toplumun yarınını daha yaşanabilir hâle getirmek için sorunların farkına varan, çözümler üreten, yaratıcı ve hayal gücü gelişmiş, düşüncelerini kurgulayan ve ifade eden, öğrenmeyi öğrenen, sorgulayan, girişimci, değişim ve gelişime açık sorumluluk bilinci gelişmiş bireyler yetiştirip destekleyici ve geliştirici çalışmalar yapılması hedeflenmiştir.

Bilgikent Okulları’nda eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

BİZ SİZİ ARAYALIM

BİZ SİZİ ARAYALIM

Lütfen formu doldurun. Yetkili personelimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.