Bireysel ve Sosyal Gelişim (Kulüpler)

SAYFAYI
YAZDIR

BİREYSEL VE SOSYAL GELİŞİM (KULÜPLER)

Bilgikent Anadolu Lisesi, öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine göre kulüp çalışmaları düzenleyerek sosyal gelişimlerine destek verip, öğrencilerimizin kendilerini keşfetmelerine ortam sağlamaktadır.

MÜZİK KULÜBÜ: Müziğe ilgi duyan, herhangi bir enstrüman çalan veya çalmaya istekli, ritim duygusu gelişmiş, öğrencilerimizin kendi müzik aletleriyle çalışmalarını yapacakları eğlenceli bir ortam yaratmaktadır.

TİYATRO KULÜBÜ: Bir tiyatro oyununda rolünü başarıyla oynamak için düşünmek, planlamak ve buna göre strateji geliştirmek gerekir. Günümüzde başarılı olmak için insanların en önemli yetisi değişen dünyaya çok çabuk adaptasyon sağlamasıdır. Bu da insanın hayattaki güçlü duruşunu ve başarısını gösterir. Tiyatro kulübümüz öğrencilerimizin yüksek yaratıcılık gücünü keşfetmesi, tecrübe kazanması ve kendisini bulması için ortam hazırlamaktadır.

GÖRSEL SANATLAR KULÜBÜ: Kulübümüz görsel sanat teknikleri ile öğrencilerimizin kendilerine özgün projelerini üretmeye elverişli bir ortam hazırlamaktadır.

AKIL OYUNLARI VE SATRANÇ KULÜBÜ: Bu kulüp, takım çalışması yapabilen, yenilikçi, eleştirel düşünen, problem çözme becerileri gelişmiş veya gelişime açık öğrencilerden oluşmaktadır. Kulübümüzde aynı zamanda satranç çalışmalarına da yer vermekte, satranç bilen öğrencilerimize de turnuvalara katılarak deneyimlerini arttıracak ortam sunmaktadır.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ KULÜBÜ: Bu kulübümüz aslında tüm kulüplerimizi kapsayan ve destekleyen bir kulübümüz olacaktır. Öğrencilerimiz sorumluluk ve güven duygularını geliştirerek aynı zamanda farkındalık yaratacak projeler ile hem kendilerinin hem toplumun gelişimine ışık tutacaktır.

KİMYA KULÜBÜ: Kulübümüz kimyaya ilgi duyan, kimyayı deneyimleyerek yaşamak isteyen, kimya ile ilgili ileri düzeyde proje çalışmaları yapmak isteyen öğrencilerimizden oluşmaktadır.

BİYOLOJİ KULÜBÜ: Kulübümüz yaşadığımız bu dünyada bizlere en çok yardım eden bilim alanını oluşturmakta, bu kulübümüzde biyolojiye ilgi duyan, biyoloji ile ilgili çalışmalar ve araştırmalar yapmak isteyen öğrencilerimizden oluşmaktadır.

FİZİK KULÜBÜ: Bu kulübümüz fiziğe ilgi duyan, fizik dersinden zevk alan, fizikle ilgili projeler yapmak isteyen öğrencilerimizden oluşmaktadır.

ROBOTİK KODLAMA: Bu kulübümüzde öğrencilerimiz günlük hayatımıza katkı sağlayacak projeler ile problem çözme becerisi kazanırken, yaratıcı düşünce teknikleri ile hayata farklı bir bakış açısı getiren öğrencilerimizden oluşmaktadır.

KEMAN KULÜBÜ: Keman çalma eğitimi almaya istekli öğrencilerden oluşur. Temel keman çalma becerisi kazandırmak amaçlanır. Kulübe katılım için; iyi bir müzik kulağına sahip olmak, çalgı çalma becerisi geliştirebilir olmak, uygun fiziki yapıda olmak gerekir. Bu kulüpte öğrenciler çalışmalarını evlerinde de sürdürecekleri için kendilerine birer keman edinmek zorundadırlar.

Bilgikent Okulları’nda eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

BİZ SİZİ ARAYALIM

BİZ SİZİ ARAYALIM

Lütfen formu doldurun. Yetkili personelimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.